Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 2, 2022

Scroll to top

Top

637 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

HAKIMI-INTER, MBYLLET GJITHCKA: ja shifrat finale dhe data e zbarkimit ne Milano per vizitat mjekesore!

HAKIMI-INTER, MBYLLET GJITHCKA: ja shifrat finale dhe data e zbarkimit ne Milano per vizitat mjekesore!
Inter Club Staff

Achraf Hakimi do te jete javen e ardhshme nje lojtar i Interit me te drejta te plota dhe tashme nuk ka asnje dyshim.

Tani eshte me te vertete e bere per transferimin e forte ne pronesi te Real Madrid por qe kete sezon ka qene i mrekullueshem me Borussia Dortmund.

Gjate conference call dje, eshte gjetur marreveshja perfundimtare ndermjet Interit dhe Real Madrid per lojtarin.

Keshtu, Los Blancos do te marrin 40 milione euro plus 5 milione bonuse.Nderkohe, lojtari do te perfitoje 5 milion euro plus bonuse per 5 sezone.

“Gjithcka e sistemuar, mbetet per te vendosur vetem disa modalitete te fundit per sa i perket pageses qe do te beje Interi.”

“Kjo do te ndodhe ne 48 oret e ardhshme, ne menyre te tille qe lojtari te vije per te bere vizitat mjekesore diten e hene ose te marten dhe me pas zyrtarizimi do te vije ne daten 30 qershor”.

Kete e ka zbuluar Gianluca Di Marzio ne nje speciale te tij. Por ai me pas ka shtuar edhe dicka te rendesishme.

“E marta pritet te jete dita e vertete e vizitave mjekesore edhe pse nuk do te nderroje programin per asgje tjeter: ardhja e tij ne Milano pritet te henen ne darke.”

“Pastaj menjehere firma (pas vizitave) duke pare se nuk ka asnje detaj per kontraten e lojtarit per tu diskutuar sepse ka nje dakordesi totale ndermjet paleve.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.