Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,149 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Handa: “Keq ne fillim. 6 penallti? Fal punes. Rinovimi…”

Handa: “Keq ne fillim. 6 penallti? Fal punes. Rinovimi…”
Bujar Berishaj

Inter mposht 2-1 Dnipron ne San Siro dhe mbyll diskursin e kualifikimit ne Europa League. Mes protagonisteve eshte Samir Handanovic, qe sot priti te 6-en penallti radhazi me fanellen e Interit dhe autor i nderhyrjeve te shkelqyera gjate ndeshjes:

“Sot ka qene nje fitore per te cilen kemi vuajtur, duhet te pranoj se e fillim kemi luajtur keq dhe jemi nisur butesisht. Pastaj eshte verejtur shpirti i duhur, nga kjo ndeshje duhet te marrim kete. Kemi gabuar ne disa gjera te thjeshta, nuk ka te bej me modulin apo pjesen taktike, ka te bej me anen psikologjike. Gjashte penalltite? Te pres eshte pune ime. Ka disa pritje te nje veshtiresie te madhe, por ka dhe gabime budallaqe. Une mundohem te bej sa me shume pritje. Rinovimi? Te shohim, per kete kujdeset agjenti im.”

Keto kane qene fjalet e Samir Handanovic per mikrofonat e Mediaset Premium.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.