Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 30, 2020

Scroll to top

Top

424 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Handa: “Duhet te luajme nje ndeshje prej Interi. Si e gjykoj sezonin tim? Me duket nuk ju pritet…”

Handa: “Duhet te luajme nje ndeshje prej Interi. Si e gjykoj sezonin tim? Me duket nuk ju pritet…”
Ardis
  • On 02/10/2018, 19:50

Jane Samir Handanovic dhe Stephan de Vrij lojtaret qe Interi ka prezantuar ne kete konference per shtyp, per te folur mbi ndeshjen e neserme kunder PSV Eindhoven.

Keto jane fjalet e portierit slloven:

Nese fitoni neser sa do tju afronte me kualifikimin?

“Une mendoj se te gjitha ndeshjet jane te rendesishme, nuk mendojme per hipoteza. Ne duhet te jemi gati per cdo ndeshje, duhet te bejme nje ndeshje prej Interi”.

Neser, a eshte ndeshje decizive?

“Une mendoj qe nuk eshte, jane edhe 4 ndeshje te tjera per tu luajtur. Me cfaredolloj rezultati nuk do te jete deciziv”.

Ne moshen 34 vjec keni arritur te luani ne Champions League, ne ndeshjen kunder Tottenham, a keni ndjere emocione te vecanta?

E kam luajtur si cdo ndeshje tjeter, ajo qe ma la mbresa ishte reagimi i stadiumit ne momentin kur realizuam golin e dyte: eshte nje moment qe te jep emocione te forta. Si ndeshje e kam pergatitur si cdo ndeshje tjeter”.

Si e gjykon sezonin tend deri ne keto momente?

“Po fillojme qe tani me gjykime? Mendoj se eshte shume shpejt per te folur, te pakte te arrijme ne gjysmen e sezonit dhe me pas flasim”.

Cfare mendon per Lozanon? A e keni studiuar?

Nuk eshte vetem Lozano, eshte edhe sulmuesi krahut tjeter i shpejt dhe me efektshmeri te larte: jane lojtare te rinj qe shume shpejt do degjojme te flasin per to. Jemi te pergatitur per ti perballur sepse e dime me ke po perballemi”.

Je me i mbrojtur kete vit nga sektori i mbrojtjes?

Nuk mund te pergjigjem akoma, ne disa ndeshje nuk mund te them qe me kane lene te pushoj, por kane ardhur me pak gjuajtje ne drejtim te portes sime. Por, nje portier shikohet ne ndeshje te keqija ku duhet te besh nderhyrje te rendesishme”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.