Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,545 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Handa ne dyshim, United ne pole. Eshte idea Perin per porten zikalter, Mirante portier i dyte…

Handa ne dyshim, United ne pole. Eshte idea Perin per porten zikalter, Mirante portier i dyte…
Bujar Berishaj

Portat e hapura ne shtepine e Inter, merkato zikalter e portiereve ndezet.

Kapitulli hapet me me rolin e titullarit, Samir Handanovic, pozita e te cilit mbetet ne dyshim, ndonese ka pasur takime mes Ausilios dhe Pastorellos (agjenti i lojtarit) ku eshte arritur akordi ekonomik mes dy paleve. Nyja mbetet gjithmone vullneti i lojtarit qe deshiron te luaj ne Champions.

Atehere, cila eshte e ardhmja e Handanovic? Pista Roma eshte ftohur ne oret e fundit, Napoli eshte terhequr nga gara pasi qe praktikisht ka mbyllur per Reina, kurse Manchester United mbetet ne pole position. Ne rast se numri nje zikalter thote lamtumire, Inter tashme ka pregaditur planin B: per Mattia Perin, ne fakt, ka pasur takime mes Ausilio dhe njerzit e merkatos se Genoas dhe ndoshta marreveshja mund te behet e futjen e ndonje lojtari si shkembim.

Per rolin e portierit te dyte, ne vend te Carrizo, qe ka refuzuar rinovimin, Inter tashme ka marr portierin Antonio Mirante. Asnje problemper rolin e portierit te trete qe do te jete akoma Tommaso Berni, sic ka konfirmuar agjenti i tij per mikrofonat e Gazzetta TV: “Nuk ka probleme per rinovimin, ai respektohet nga te gjithe tek Inter.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.