Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

734 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Handanovic: “Bardi? Eshte shume i mire, ja ku duhet te permirsohet.”

Handanovic: “Bardi? Eshte shume i mire, ja ku duhet te permirsohet.”
Inter Club Staff

Ne intervisten e tij per Corriere dello Sport, portieri i Interit Samir Handanovic ka folur edhe per Simone Scuffet, talenti porier i Udineses dhe i futbollit Italian per pergjithesi.

Ja fjalet e Handes: “Scuffet? Ne realitet, pas tij eshte edhe Alex Meret i cili eshte nje vit me i vogel dhe ka nje potencial mjaft te madh. Scuffet ka treguar gjera te bukura dhe qe eshte i forte menderisht e teknikisht. Por eshte ende heret per gjykime.”

Disa thone se ai mund te shkoje ne Boteror si portier i trete…

“Nga ana ime u uroj gjithe te mirat. Por mendoj se perparesi duhet te kene te tjeret, ata qe kane luajtur edhe me moshat e Italise.”

Interi ka ne shtepi edhe Bardin…

“Eshte shkolla Italiane qe po nxjerr portiera me talent te madh. Me vjen ne mend Perin(Genoa), Brignoli(Ternana), Leali(Spezia), Cranio(Bresica). Duhet te rriten te gjithe dhe te permirsohen. Edhe Bardi bashke me ta. Duhet te permirsohen sidomos ne planin e karakterit dhe ate mental” – perfundon Handanovic.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.