Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

332 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Handanovic-Donnarumma, keto jane statistikat e te dyve: Ja kush e fiton duelin ndermjet tyre!

Handanovic-Donnarumma, keto jane statistikat e te dyve: Ja kush e fiton duelin ndermjet tyre!
Ardis
  • On 16/10/2018, 18:02

Derbi po afron dhe tashme eshte prapa porte.

InterMilan eshte edhe HandanovicDonnarumma, mbrojtesit ekstrem qe, per arsyeje te ndryshme por ndonjehere edhe te ngjashme, objekt diskutimi dhe qe “ndajne” tifozerite respektive.

Sic tregon Opta, Handanovic ka realizuar tre ndeshje pa pesuar gol ne sezon, ndryshe nga portieri kuqezi, gjithmone ka pesuar gol ne 7 ndeshjet e Serie A.

Eshte edhe nje tjeter statistike qe tregon nje ndryshim te konsiderueshem midis dy portiereve ne javet e para te kampionatit:

Handanovic gezon perqindjen me te larte te pritjeve ne kampionat (79%, Audero i Sampdoria-s eshte me mire, me 87%).

Ndersa portieri kuqezi ka perqindjen me te keqe me 57% te goditjeve ka pritur.

Kjo eshte nje foto ilustruese nga Opta:

“Midis portiereve qe kane luajtur te pakten 5 ndeshje ne Serie A, vetem Audero (87%) ka nje perqindje me te larte se Handanovic (79%).

Ndersa Gianluigi Donnarumma deri me tani ka rregjistruar perqindjen me te ulet (57%). Sfide”.

tani i tregon fushes per te pare se kush do te triumfoje aty.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.