Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,031 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Handanovic kandidohet per pritjen e vitit. Shume mire Banega dhe Medel…

Handanovic kandidohet per pritjen e vitit. Shume mire Banega dhe Medel…
Inter Club Staff

Ka qene Samir Handanovic (nota 7), lojtari me i mire ne fushe per Interin kunder Romes. 

Numri nje zikalter ishte pa faj tek golat por per pjesen tjeter te takimit ishte nje show i vertete: i mbyll hapsiren Salah, pret predhen e Florenzit dhe ben nje mrekulli ndaj Dzeko. Per te mos folur per te djathten e Perottit me pas por ajo ndaj Dzekos meriton te futet ne gare per ‘pritjen e vitit’. Mire edhe Banega (6,5). E djathte nga shume larg: shtylle. Disa vertikalizime shume te mira por nuk e gjejne Icardin. Goli i barazimit ishte nje miks i teknikes dhe ftohtesise perpara portes. Edhe Medel (nota 6) mire. Kerkoi te mbyllte sa me shume sulmet e Romes dhe disa here ja arriti me kurajo.

(Gazzetta dello Sport)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.