Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 25, 2022

Scroll to top

Top

0 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Handanovic largohet? Inter zgjedh portierin e ri zevendesues: “Ausilio ka kerkuar ta bleje edhe perpara Onanas”.

Handanovic largohet? Inter zgjedh portierin e ri zevendesues: “Ausilio ka kerkuar ta bleje edhe perpara Onanas”.
Inter Club Staff

Duket sikur sa me shume kohe kalon, aq me i sigurt po behet largimi i Samir Handanovic nga Inter ne fund te sezonit.

Pikerisht per kete arsye, duket se zikalterit po mendojne qe tani per numrin 12 qe do te luante me Andre Onana sezonin e ardhshem.

La Gazzetta dello Sport tregon: “Ideja e fundit eshte nje lojtar qe eshte kerkuar per nje kohe te gjate nga Inter ne te kaluaren”.

“Eshte Alessio Cragno, qe ka qene nje nga te preferuarit e Ausilios kur ai ka qene nje nder portieret me te spikatur te Serie A”.

“Por tani qe eshte Onana ne Milano, Inter e ka portierin e pare dhe po kerkon nje portier per te kompletuar keshtu porten”.

“Inter e kishte menduar Cragnon kohe me pare si pasardhesin e Handanovic, por gjerat kane ndryshuar tashme”.

“Cragno ka perfunduar si zevendesues te Monza, ku perpara tij eshte Di Gregorio qe po ben vertete shume mire dhe ka dale nga shkolla Inter”.

“Cragno po kerkon qe te largohet qe ne janar dhe nese kjo gje nuk ndodh, atehere ne vere mund te behet nje mundesi e mire per Interin”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Next Story

This is the most recent story.