Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

349 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Handanovic: “Mezi po e presim debutimin ne Champions. Do kete vend per te gjithe”.

Handanovic: “Mezi po e presim debutimin ne Champions. Do kete vend per te gjithe”.
Juxhin Nebiaj

I intervistuar nga Inter Tv, portieri Zikalter Samir Handanovic ka folur per sezonin zikalter e kthimin ne Champions:

I rendesishem suksesi ne Bologna?
“Fitoret jane gjithmone te rendesishme, kishim nevoj edhe mentalisht per te qen me te fort ne ndeshjen e ardhshme kunder Parmes”.

Si ndryshon pergatitja fizike kur luan ndeshje cdo 3 dite?
“Duhet te rikuperojme energjite sa me shpejt te jete e mundur. Kur behet fjal per ne Europe nuk ke shume nevoj per motivim”.

Ndeshjet e Champions mund te ndihmojne ne permiresimin e grupit?
“Gjithe puna e sezonit te shkuar ishte te arrinim kete kompeticion. Mezi presim te perballemi me kundershtaret, ne fillim duhet te bejm mire me Parmen”.

Sa vlen forca e grupit nga ketu deri ne fund te sezonit?
“Do vlej shume pasi do kemi mundesi e hapesira per te gjithe lojtaret. Duhet te qendrojm te bashkuar dhe ne momentin qe te kemi nevoje per ndihme te gjithe te jemi te gatshem”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.