Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,781 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Handanovic, nota kritike per Straman: “Une nuk peshty ne te kaluaren. Por…”

Handanovic, nota kritike per Straman: “Une nuk peshty ne te kaluaren. Por…”
Inter Club Staff

Samir Handanovic ne intervisten per Gazzetta dello Sport ka folur edhe per ndryshimet ndermjet Mazzarrit dhe Stramaccionit, duke i rezervuar edhe nje kritike jo te vogel ish teknikut zikalter:

“Nuk me pelqen te flas aspak per te kaluaren, e po ashtu as te peshty siper saj, nuk mund ta fshijme ate sikur beme cdo gje gabim, sepse ka pasur edhe gjera te bukura. Por le te themi qe tani po punojme ne gjera qe ne teori ne duhet ti dinim tashme: Ja kemi nisur nga ABC e futbollit dhe e organizimit se mbrojtjes. Ishte pikerisht ajo qe na mungonte.”

Nga fjalet e Handanovic bie ne sy qarte se Stramaccionit i ka munguar eksperienca gjate drejtimit te Interit, ka qene pikerisht ky minusi i tij me i madh.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.