Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,112 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Handanovic: “Objektivi eshte te arrijme Fiorentinen. Hernanes deciziv. Vidic i vjeter? Shikoni Samuel”

Handanovic: “Objektivi eshte te arrijme Fiorentinen. Hernanes deciziv. Vidic i vjeter? Shikoni Samuel”
Ardi Deda

“Jemi te kenaqur per kete fitore. Thohir? Nuk e kam pare, isha ne vasken e pushimit”. Vendi i katert? Mendoj se objektivi yne duhet te jete skuadra perpara nesh, tani eshte Fiorentina. Po mendojme qe tani per Veronen”.

Cfare ju ka dhene me shume Hernanes? “Nuk eshte rastesi qe kemi fituar gjithmone kur kemi pasur ne dispozicion ate qe nga fillimi. Ka qetesi dhe e kalon shpesh kundershtarin, nje kualitet thelbesor qe na nevojitet kunder atyre skuadrave qe mbyllen s ne mbrojtje si Torino sot. Eshte i mire dhe me te dyja kembet dhe kjo kundershtareve i jep bezdi”.

Ndihesh i kenaqur me kampionatin tend? “Une nuk jam kurre i kenaqur, mbi te gjitha sepse kemi skuadra perpara nesh: te gjithe duhet te japim me shume nese duhet te rritemi. Nuk duhet te kenaqemi kurre. Me pas votat i japin te tjeret. Une mendoj gjithmone te permiresohem, te punoj per te ndihmuar skuadren. Goli i Palacio rastesor? “Ishim duke e ngacmuar pak, por ai na tha qe goditi ne menyre te qellimte drejt portes sepse pa portierin qe kishte dale nga porta. Dhe une e besoj sepse eshte i sinqerte dhe bujar”.

Cfare u themi tifozeve qe nuk e mirepriten blerjen e Vidic? “Nuk besoj qe mosha 32 vjec perben nje problem, mjafton te shohesh Samuel qe mbetet i madh. Interit, nje keshtu i shkon gjithmone mire, si per nivelin dhe per konkurrencen”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.