Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,685 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Handanovic: “Tek Inter 4 vite qe nuk i prisja keshtu. Mancini dhe e ardhmja…

Handanovic: “Tek Inter 4 vite qe nuk i prisja keshtu. Mancini dhe e ardhmja…
  • On 19/07/2016, 14:35

Une lider i ketij Interi? Duhet ta thoni ju tifoze. Nuk me pelqen te flas per veten”. Samir Handanovic ka dhene nje interviste per Corriere dello Sport:

Cfare bilanci i jepni ketyre 4 sezoneve ne Milano?

“Nuk ka shkuar ashtu sic e prisja dhe nuk jam i kenaqur.  Nese them te kunderten do genjeja. Inter eshte nje skuader e madhe, dhe duhet te fitojme, gje qe nuk e kam arritur akoma”.

Cfare ka munguar?

“Kan qen shume faktor qe nuk na kan lejuar te arrijme ate qe deshironim, eshte nderruar 2 here pronesia, shume lojtar kane ikur, shume kan ardhur, trajner qe jan nderruar shpesh. Per te ndertuar nje skuader fituese duhen te pakten 2-3 vite pune nga te gjithe, dhe mos te kete shume ndryshime, une nuk besoj tek mbrekullite brenda 1 nate. Duhen vite per te fituar qendrueshmerine fituese”.

Jeni zhgenjyer qe nuk keni arritur te luani ne Champions?

“Mendoj se do e bej me Inter, eshte nje nga objektivat e mi”.

Nese e mendon sezonin e shkuar, cfare ndjenje ke?

“Ne dhjetor nuk e kuptuam se cfare kishim bere. Ne janar-shkurt hodhem gjithcka posht, pavarsishte se kundershtaret e gusht-shtatorit ishin te njejte me ato dy muaj negativ. E verteta eshte se kemi gabuar ne ndeshje qe nuk duhet te gabonim, kemi komplikuar gjithcka vete”.

Pas ndeshjes me Empolin ne maj deklaruat: “E ardhmja? Kam nje kontrate, por ne futboll nuk i dihet cfare ndodh”.

“Nuk doja te alarmoja askend, varet si e interpreton. Une jam i qarte, besnik dhe me gjak e mish”.

Emri juaj akoma vazhdon te permendet ne merkato. Handanovic do luaj me Inter ne sezonin 2016-2017?

“Besoj se po, por dihet sesi funksionon futbolli dhe merkato. Nuk me pelqen te bej premtime”.

Pas blerjeve te Pjanic, Dani Alves dhe Benatia eshte e drejt te thuhet se Juventus ka rritur diferencen me Inter dhe skuadrat e tjera ne Serie A?

“Po. Nuk dua te gjykoj merkaton e te tjereve, por duhet then se kan mare lojtar te zot, sezonin e shkuar fituan skudeton edhe pse ne fillim ishin 15 pike prapa. Mendoj se jane me te forte se perpara 12 muajsh”.

Beson se Inter do rivalizoje Juventusin per skudeton?

“Inter duhet te kerkoje gjithmon maksimumin, duhet pare fundi merkatos. Nuk firmos per vendin e trete. Ne futboll nuk i dihet kurre”.

Cfare mendon per blerjet e reja Banega, Erkin dhe Ansaldi? 

“Jan lojtar te zote, duhen pare gjate sezonit. Duhet tju japim kohen e duhur per te punuar dhe te na bashkohen”.

Ne keto dy jave keni pare Mancinin e njejte ne te kaluar apo ka ndryshuar?

“Jo, eshte gjithmone i qete”.

Cfare efekti te jep qe klubin tani e ka ne dore nje grup i fort ekonomikisht si Sunning?

“Kompanite e medha po futen ne futboll. Ne shtetet e tjera ka ndodhur me heret, tani e ka radhen Italia”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.