Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,887 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Handanovic vdekjeprures per gjuajtesit e penalltive: Ja 35 viktimat e tij!

Handanovic vdekjeprures per gjuajtesit e penalltive: Ja 35 viktimat e tij!
Inter Club Staff

Ka pak per te ndenjur te qete ne shtepine zikalter. Humbja ne Europa League ka qene deshtimi i radhes dhe Interi i Vecchit, pas nje pjese te pare te mire deshtoi keqazi tek e dyta. Por cfare shpeton nga Interi i djeshem? Vetem Icardi dhe Handanovic, njeri shenoi dhe tjetri priti cfare mund te pritej perfshire nje penallti.

Por le te mbesim tek penalltia. Portieri i Interit eshte vdekjeprures per gjuajtesit e penalltive dhe dje hipnotizoi Tadic duke e bere viktimen e tij numer 35. Samir e ka nisur “karrieren” e pritesit te penalltive qe ne sezonin 2006-2007 ne Serie B duke pritur penalltine e Martinetti ne Arezzo-Treviso, pjesa tjeter mbetet histori dhe pritet te shkruhet akoma me shume per kete ne te ardhmen.

Por kush jane 35 viktimat e Handanovic? Ja lista e plote e penalltive te pritura nga Samir dhe gjuajtesit e tyre:

Sebastian Giovinco, Riccardo Zampagna, Claudio Belluci, Mattia Graffiedi, Daniele Martinetti, Antonio Cassano, Diego, Franco Brienza, Massimo Maccarone, Ricardo Kaka, Marek Hamsik, David Di Michele, Barreto, Samuel Eto’o, Nicola Amoruso, Rasmus Elm, Giampaolo Pazzini, Nemanja Vidic, Mauro Zarate, Edinson Cavani, Bibras Natcho, Alejandro Gomez, Adrian Mutu, Cyril Thereau, Edinson Cavani, Andrea Cossu, Marcelo Larrondo, Antonio Cassano, Maxi Lopez, Goran Pandev, Luca Toni, Yevhen Konoplyanka, Luca Toni, Antonio Candreva, Dusan Tadic.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.