Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,080 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Hernanes ben diferencen qe tani. Mazzarri…

Hernanes ben diferencen qe tani. Mazzarri…
Xhorxh Gellci

Gazzetta dello Sport e dites te sotme ben nje pyetje: eshte rastesi qe, prej momentit qe Hernanes eshte ne fushe, Inter ka fituar gjithmone? Eshte e dukshme qe dy ndeshje jane pak per te gjykuar, por impakti qe ish lojtari i Lazios ka ne skuadren zikalter te jep nje ndjesi qe nuk eshte aspak rastesi.

Braziliani luan gjithmone me kohet e duhura, vendos kemben ne momentin e duhur, ben skuadren te dale sulm, luan lirshem, kontraston kundershtaret, vertikalizon shpesh por edhe dyfishon mbulimet e shokeve. Pra me pak fjale, Inter ka tani liderin e tij. Klasi i Hernanes nuk diskutohet, dhe per me teper, di te lere gjurme ne ndeshje edhe pa u vene shume re, pasi ka kapacitetin te zgjidhe cdo situate. Mazzarri po e krahason qe tani me Hamsik ne Napolin e tij, ku sipas tij mund te beje edhe lojtarin para mbrojtjes, por ne ate rast humbet dicka dhe ndikon me pak ne lojen e skuadres. Per momentin, trajneri e sheh si trekuartist dhe mendon se ndeshjet brenda mund te jete shume i vlefshem. Dhe Hernanes po e shperblen me se miri.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.