Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

860 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Hernanes: “Do te shkojme ne Europe, eshte nje objektiv i madh. E kam filluar me…”

Hernanes: “Do te shkojme ne Europe, eshte nje objektiv i madh. E kam filluar me…”
Ardi Deda

Sonte ne Milano, eshte zhvilluar inagurimi i Milano Footbal Festival, turne i te rinjve i futbollit ne nivel boteror. Ne skene ka zbritur dhe Hernanes i cili ka thene: “Lotet jashte Formello? Me vinte keq qe po largohesha nga Lazio por isha edhe i emocionuar sepse po vija tek Inter. Nese besoni per kualifikimin ne Europe per vitin e ardhshem? Sigurisht sepse eshte objektivi yne i madh dhe do tia dalim. Nese do te jeme prezent ne boteror? Lista e te grumbulluarve do te dali ne maj, shpresoj qe te thirrem dhe do te kerkojme te fitojme boterorin. Si keni filluar te luani futboll? Ne moshen 14 vjecare kam filluar te luaj futbollin qe ka rendesi por karriera ime ka nisur ne kalceto”.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.