Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,940 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Hernanes: “Festimi pas golit? Eshte per Lotiton sepse…”

Hernanes: “Festimi pas golit? Eshte per Lotiton sepse…”
Bujar Berishaj

“Ishte nje ndeshje speciale dhe duhej te beja nje paraqitje te madhe sepse tifozet e Interit me thonin gjithmone qe isha me i forte tek Lazio, kurse une ndihem akoma me i forte tani.” E thote Hernanes per Sky pas dopietes ne Olimpico.

“Ka qene festimi me i trishtuar qe kam bere ndonjehere, por e kam bere sepse nuk me ka ardhur mire nga fjalet e Lotitos kohe me pare. Thoshte qe kishte bere nje marrveshje te mire qe me ka shtiru dhe tani dua te shoh nese ka te njejtin mendim akoma. Me vjen keq per tifozet, por jo per ate. Nuk eshte nga une, por nuk me ka ardhur mire nga ato fjale ne momentin qe luaja. Duhet patur gjithmone respekt.” shpjegon profeti.

Por si gjithmone ka ngecje ne qarkullim te topit? “Ne San Siro, per shembull, mbyllen dhe behet e veshtire gjetja e hapesirave. Keshtu ndodh kur kundershtaret mbesin me lojtar me pak. Nuk luajne me, duan te mbrohen dhe ne mes hapesirat jane te pakta.” Si ndiheni me i forte sot? “Para te gjithash per pjekurine fizike. Pastaj, pas kaq shume vitesh, kam vendosur te jem trekuartist dhe idete e mia jane te qarta. Duke luajtur aty, mendoj qe jap me shume. Keto dy elemente me bejne te ndihem akoma me rehat.” Nje Profet i ri? “Jam nje Profet, ok, por jemi njerezez te rrembyer nga pasioni dhte te permbahesh eshte keq. Sot jam shume i lumtur edhe sepse kam gjetur Icardin para portes dhe jo vetem per gola.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.