Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

692 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Hernanes: “Me Romen per mua eshte nje derbi. Nese na japin penallti gjuaj une”

Hernanes: “Me Romen per mua eshte nje derbi. Nese na japin penallti gjuaj une”
Ardi Deda

Sonte luhet Roma-Inter dhe per Hernanes, mbas tre vite e gjysem tek Lazio, nuk eshte nje ndeshje si gjithe te tjerat: “Nuk mund te mos jete nje kundershtar special – thote braziliani per Gazzetta dello Sport -. Por une me romanistet kam qene gjithmone ne paqe”. Mesfushori, i cili u la pushim kunder Cagliarit, mund te kthehet titullar: “Tani jam mire, nese jam ne fushe dha na japin nje penallti jam gati ta gjuaj”.

Hernanes shpjegon si perballohen verdhekuqte, per te cilet ka elozhe: “Nuk e prisja qe te fillonin me 10 fitore rradhazi, sidomos pas goditjes qe pesuan me humbjen e Kupes se Italise kunder Lazio. Kane shume kualitet, dhe per kete po tregohen te qendrueshem pas asaj nisje te mire. Duhet te luajme si ata. Ritem, te bejme presing te larte kur nuk jemi ne zoterim te topit dhe shume te vemendshem per te mos gabuar ne daljet tona. Cdo gabim mund te sjelle nje kundersulm te tyre dhe Roma mund te beje keq. Penalltite? Nese do te jem ne fushe dhe na japin penallti, jam i gatshem ta marr topin dhe ta godas. Me duket e cuditshme qe nuk na kane dhene penallti, edhe pse ne zonen kundershtare arrijme…”.

Me brazilianin ne fushe zikaltrit kane fituar me Sassuolon dhe Fiorentinen: “Inter i varur nga Hernanes? Mbas dy ndeshjeve me duket e tepert te thuhet kjo gje. Mund te jem i rendesishem sepse kam ardhur ketu ne kulmin e pjekurise, ndoshte ne momentin me te mire te karrieres time dhe me nje deshire te madhe per te bere gjera qe mbeten shenje. Interi eshte nder 10 klubet me te mira te europes. Me ka dhene gjithmone ndjesine qe eshte nje skuader e madhe dhe fakti qe kam ardhur ketu do te thote qe do te kontribuoj per kete skuader dhe ta kthej serish ne nje skuader te madhe. Ndoshta me Mazzarrin: “Nuk i le asgje rastesise, dime gjithcka per kundershtarin dhe secili prej nesh di se cfare duhet te beje.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.