Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | March 2, 2021

Scroll to top

Top

223 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Hernanes: “Nuk eshte vetem Mazzarri pergjegjes per rezultatet. Fitojme bashke dhe humbim bashke…”

Hernanes: “Nuk eshte vetem Mazzarri pergjegjes per rezultatet. Fitojme bashke dhe humbim bashke…”
Inter Club Staff

Profeti Hernanes ka folur per SportMediaset per gjendjen qe po kalon Interi aktualisht.

Keto kane qene fjalet e Brazilianit per mikronat e medias Italane: “Te shtunen ishte nje moment emergjence. Mazzarri etiketohet si fajtor nga tifozet? Nuk duhet te kerkojme gjithmone fajtorin apo pergjegjesin per rezultatet, kush ishte pergjegjes kur kemi gituar? Nuk shihen gjerat keshtu. Vendi i trete eshte akoma aty. Jemi vetem 4 pike larg, jane akoma 28 ndeshje per tu luajtur kete sezon ne kampionat. Mund te perballemi me te gjithe dhe te luftojme me secilin sepse kemi deshire. Meritojme nje te ardhme plot me lavdi sepse po mundohemi shume qe te arrijme dicka sebashku. Ti kerkojme durim tifozeve? E kam bere nje here tjeter, jam shume i zhgenjyer per ate qe ndodhi te shtunen. Nuk dua te behem perserites, por eshte nje moment emergjence. Te dielen duhet te ndalojme cdo gje ne mendjet tona dhe te futemi vetem per fitore.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.