Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,871 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Hernanes: Penalltia? “Mund ta godisja une.. Kovacic..”

Hernanes: Penalltia? “Mund ta godisja une.. Kovacic..”
Adonis Rexha

Pas ndeshjes Hernanes foli para gazetareve dhe FcInterNews.it. Ai u pergjigj keshtu:

Çfare po mendonit pasi qe u akordua penallti?

“Mendova qe ta marr topin sepse une jam mesuar qe t’i marre penalltite, por Milito eshte nje ekspert i penalltive dheishte i fresket nga stoli dhe e mori ai. Provova te vrapoj dhe te rimarr topin pas gjuajtjes por isha ne krahun e kundert ku Curci e mbrojti ate. Do deshiroja t’a merrja une penalltine, por Diego e mori ate dhe gjithçka eshte ne rregull.”

Çfare po mendonit pas gabimit ne mbrojtje?

“Nje vrime te vogel te drites sepse ne mund te fitonim. Pas humbjes se penalltise, une vazhdimisht besoja qe mund te shenonim golin e trete, por nuk mundem.”

Pse nuk ka vazhdueshmeri ekipi gjate ndeshjes?

“Ne gjithmone duhet qe te sulmojme dhe te jemi te koncentruar ne detaje qe ta kthejme mbrapsht kete moment te keq.”

Mbi te gjitha, ka amnezi ne mbrojtje…

“Jo, eshte skuadra, edhe nese eshte vetem nje lojtare qe gabon, eshte detyra e tere skuadres qe t’i marre pergjegjsite sepse ne nuk ishim ne gjendje ta mbulojme gabimin e shokut tone.”

Ti je profeti, tani çfare prisni nga Interi duke shikuar tabelen dhe kundershtaret e ardhshem?

“Une gjithmone shoh nje perfundim pozitiv te sezonit sepse ne deshirojme qe ta arrijme objektivin tone. Pavarsisht gabimeve, ne jemi ne vendin e peste dhe nuk do te dorezohemi. Ne duhet te vazhdojme te punojme intersivisht dhe te marrim pergjegjsite tona.”

Çfare dallimi shihni ndermjet barazimit kunder Livornos dhe sonte?

“Nje here e nje kohe keto periudha ndodhin, çdo gabim eshte realizuar nga kundershtaret. Eshte nje periudhe qe po shkon keshtu, çdo gabim po shkon keq. I shoh keto barazime ne te njejten menyre. Por ne duhet qe gjithmone te jemi te perqendruar.”

FcIN pyet: Çfare ndryshoi kur Kovacic hyri, u pa qe ju e moret ndeshjen ne dore shume mire se bashku…

“Ai eshte nje lojtar i madh, me aftesi te shkelqyera per t’i kaluar kundershtaret me aftesi te tij. Ai nuk eshte i vetmi, po ashtu Ricky, Palacio dhe Icardi, kam gjetur veten shume mire ketu. Jemi shume te forte ne sulm.”

Çfare tha Mazzarri pas ndeshjes?

“Ai nuk foli pas ndeshjes, sot nuk tha asgje. Ne futboll, ju duhet te jeni mirenjohes qe morem nje pike ne shtepi, sepse ne fund ne kemi mundur te humbim nga ai kundersulm.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.