Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,129 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Heroi i ndeshjes, Vecino: “Kampionat edhe Champions, sa i bukur sezoni i ardhshem. Goli im…”

Heroi i ndeshjes, Vecino: “Kampionat edhe Champions, sa i bukur sezoni i ardhshem. Goli im…”
Inter Club Staff

Me golin e tij i dhuroi Interit pjesemarrjen ne Champions League. 

Keto jane deklaratat e Matias Vecino ne mikrofonat e Premium Sports pas ndeshjes:

Viti i pare tek Interi dhe menjehere ne Champions: 

“Po, ishte objektivi yne. Goli ka qene shume i rendesishem sepse mungonte prej kohesh por ja qe erdhi. Ne fund arritem kete gje qe do te thoshte shume per ne. Interi duhet te qendroje gjithmone ne Champions.”

Goli me i rendesishem ne karriere?

“Po, edhe sepse nuk kam bere shume gola jo.”

Duhet te luash gjithmone ne Rome, duke pare se ketu shenon gjithmone:

“Po, eshte e vertete. Edhe Fiorentinen kam shenuar ketu.”

“Tani do te keni Champions dhe Kampionat, cfare do te ndryshoje?

“Do te jete dicka pozitive, te gjithe duan te luajne ne Champions. Do te jete nje motiv me shume, pastaj nese luan Champions je gjithmone i pari ose i dyti ne kampionat.”

Cfare do te thote Inter?

“Me ka impresionuar kjo skuader dhe keta njerez, pastaj kam gjetur nje klub me dimensione te medha. Pjesa e pare e sezonit ishte shume e mire, pastaj pubalgjia me shkaterroi fizikisht. Por doja te rikthehesha te jepja ndihmen time.”

Gati per Boterorin?

“Po, nga e marta nis pergatitja.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags