Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 28, 2020

Scroll to top

Top

1,930 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Hidhet shorti i Kupes te Italise. Ja kundershtaret e mundshem te Interit

Hidhet shorti i Kupes te Italise. Ja kundershtaret e mundshem te Interit
Xhorxh Gellci

Eshte zhvilluar sot ne Milano shorti i turit te pare eliminator te Tim Cup 2013/14. Interi dhe skuadrat e tjera te Serise A do te hyjne ne loje duke nisur nga 17 gushti (turi i trete paraeliminator, ndeshje teke), por fillojne te njihen kundershtaret e mundshem. Formacionit zikalter do i duhet te ndeshet ne 17 gusht me nje skuader mes Cittadella dhe fitueses te ciftit PerugiaSavona, ndersa ne turin e katert paraeliminator, ne rast kalimi te turit te meparshem, rivali do jete nje skuader mes Padova dhe Trapani. Ne 1/8 parashikohet sfida me Udinesen (ne shtepine e Udineses sipas shortit), ndersa ne cerekfinale mund te kemi nje derby te mundshem me Milanin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.