Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

488 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Hleb: “Cfare gabimi ti thoja ‘jo’ Interit qe me vone fitoi Tripleten me Sneijder. Mendova…”

Hleb: “Cfare gabimi ti thoja ‘jo’ Interit qe me vone fitoi Tripleten me Sneijder. Mendova…”
Inter Club Staff

I intervistuar nga Tuttomercatoweb, Aleksandr Hleb ka folur per Interin dhe transferimin e munguar tek zikalterit ne 2009, sezon ne te cilin me pas Interi fitoi Champions League. 

San Siro mund tek ishte qene stadiumi i tij ne 2009-2010. Ai ishte futur ne tratativen qe do te sillte Ibrahimovic nga Interi tek Barcelona.

“E kujtoj mjaft mire. Eshte e vertete, mund te ishte stadiumi im, Interi skuadra ime.”

“Dhe ideja qe te punoja me Mourinhon me te vertete ishte shume interesante. Sot as vete nuk e shpjegoj dot pse nuk vajta tek Interi ne ate kohe.”

“Le te themi qe nuk e kisha trurin ne rregull ne ate kohe, nuk mendoja si nje i rritur.”

‘The sliding doors’ te futbollit. Tek Interi vajti Sneijder dhe zikalterit fituan gjithcka.

“Eshte pengu me i madh i jetes time, nuk mund ta mohoj. Interi ka fituar gjithcka ate vit dhe une ja bera vetes, cfare gabimi…”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.