Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

221 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

HNL – Cfare nderi per Lukaku: perfshihet ne formacionin me te mire te te gjitha koherave te Belgjikes

HNL – Cfare nderi per Lukaku: perfshihet ne formacionin me te mire te te gjitha koherave te Belgjikes
Inter Club Staff

Romelu Lukaku po kalon nje moment magjik me Interin e tij kete sezon sepse qe prej transferimit ne Itali, ai ka shenuar nje mal me gola dhe ka dhuruar paraqitje mjaft te mira.

Por edhe pse futbolli eshte ndalur ne kete moment, Lukaku vazhdon te vleresohet e kesaj radhe ne vendin e tij te lindjes.

Ai eshte perfshire ne formacionin me te mire te te gjitha koherave te Kombetares Belge e ky nuk eshte nje kompliment i vogel per lojtarin.

Kete gje e ka publikuar sot e perditshmja belge Het Laatste Nieuws qe ka zhvilluar nje sondazh teper te gjere.

Nese shikon emrat ne kete formacion, vihet re se Lukaku ben pjese ne nje kombetare me emra te mrekullueshem si Hazard, De Bruyne, Kompany apo Ceulemans.

Nderkohe, tek foto me poshte mund te shikoni te foton e formacionit te plote.

Ajo perbehet nga: Romelu Lukaku, Kevin De Bruyne, Eden Hazard, Eric Gerets, Vincent Kompany, Jan Vertonghen, Thibaut Courtois, Philippe Albert, Paul Van Himst, Wilfried Van Moer dhe Jan Ceulemans.

Nje skuader endrrash kjo per djajte e kuq.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.