Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

852 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Hysaj(Empoli): “Jam Interist qe i vogel, e them pa pasur turp sepse jam krenar per kete gje…”

Hysaj(Empoli): “Jam Interist qe i vogel, e them pa pasur turp sepse jam krenar per kete gje…”
Inter Club Staff

I intervistuar per programin ‘La Tribu del Calcio’ lojtari i ri Shqiptar i Empolit, Eliseid Hysaj flet per veten dhe per eksperiencen e tij te jetes dhe futbollistike.

Ai zbulon idhujt e tij ne boten e futbollit: “Idhulli im eshte Javier Zanetti. Babai im me ka bere qe te jem tifoz i Interit gjithmone, jam Interist, e them pa pasur turp sepse jam shume krenar per kete gje. Tani natyrisht luaj per Empolin dhe do te kem mundesine te ndeshem kunder skuadres se zemres, por do te jete nje kenaqesi. Zanetti(qe Elisidi e therret ‘Il Capitano’) dhe Igli Tare jane idhujt e mi” – tregon Hysaj, i cili ndodhet ne Itali qe ne moshen 14 vjecare dhe mbi te gjitha e flet Italishten me nje theks toskan si nje Italian vendas.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.