Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 11, 2020

Scroll to top

Top

471 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazetari i Gazzetta dello Sport vrer ndaj Eriksen: “A dini gje pse ndaj Parmes Conte nuk e kishte…”

Gazetari i Gazzetta dello Sport vrer ndaj Eriksen: “A dini gje pse ndaj Parmes Conte nuk e kishte…”
Inter Club Staff

Alex Frosio, gazetar i njohur i Gazzetta dello Sport ka komentuar ne menyre shume negative paraqitjen e Christian Eriksen ndaj Parmes.

Zikalterit luajten diten e djeshme ne Tardini dhe fituan 1-2, por Eriksen nuk eshte se shkelqeu ne ato minuta qe luajti.

Ai i la vendin e tij ne pjesen e dyte Alexis Sanchez, qe me hyrjen ne fushe i dha Interit me shume gjalleri.

Por nderkohe, pas ndeshjes me Sassuolon, Eriksen edhe njehere tjeter ka luajtur shume poshte pritshmerive.

“A dini gje se pse Conte nuk e kishte futur ne fushe sot ndaj Parmes Christian Eriksen? Ah jo… Lereni se e kuptova.”

Kjo ka qene ironia e tij qe ka vazhduar edhe me pas: “Le te kuptohemi me mire: Eriksen per mua eshte nje lojtar i forte.”

“Por duhet te filloje te luaje. Keshtu nuk shkon: ai ben shume, shume, shume pausa gjate nje ndeshje.”

“Per nje lojtar kaq te madh, nuk duhet te perballemi me paraqitje si kjo ndaj Parmes. Ky nuk eshte Eriksen qe Interi ka menduar se do te gjeje kur investoi nje mal me para tek Tottenham per 6 muaj kontrate…”, ka mbyllur shkrimin e tij Frosio.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.