Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 29, 2020

Scroll to top

Top

498 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Eksperti i merkatos Pedulla zbulon: “Marotta po mendon per nje emer totalisht te ri ne mbrojtje: ja detajet.”

Eksperti i merkatos Pedulla zbulon: “Marotta po mendon per nje emer totalisht te ri ne mbrojtje: ja detajet.”
Inter Club Staff

Tratativa ndermjet Interit dhe tottenham per Milan Skriniar ka hyre ne momentin e saj me te gjalle ndonjehere.

Klubi londinez eshte shume i interesuar per te marre sllovakun dhe ta vere ne dispozicion te Jose Mourinho, por me pare do duhet qe te kenaqe kerkesat e Marottes dhe Ausilios per klasin 1995.

Ne rast shitje, ish-lojtari i Sampdorias do detyroje Interin qe te beje nje blerje me nivel te larte ne mbrojtje.

Per kete ka folur edhe eksperti i merkatos Alfredo Pedulla, i cili tregon se si klubi zikalter ka vene syte te nje emer totalisht i ri.

“Eshte Nikola Maksimovic qe ka nje kontrate ne skadence me Napolin por qe nuk ka asnje marzh rinovimi.”

“E reja ne kete mes qendron te fakti se Maksimovic eshte ne mendimet e Interit, qe mund ta marre me nje oferte ne momentet e fundit ose si nje parameter zero.”

“Maksimovic ka luajtur me tre ne koherat e Torinos dhe ka bere shume mire. Ai eshte futur ne mini-listen e Contes per mbrojtjen.”

“Maksimovic nuk eshte nje lojtar qe shihet si pretendent kryesor per mbrojtjen e Interit ne kete moment, por ka shanse te mira qe te jete i perzgjedhuri.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.