Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 28, 2021

Scroll to top

Top

1,408 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ibrahimovic, ja fraza e peshtire qe i tha Lukaku gjate ndeshjes: “Shko te mamaja jote dhe…”

Ibrahimovic, ja fraza e peshtire qe i tha Lukaku gjate ndeshjes: “Shko te mamaja jote dhe…”
Inter Club Staff

Interi sapo ka poshteruar Milanin ne Kupen e Italise, ne nje ndeshje te dominuar qe prej minutes se pare deri tek minuta e fundit.

Gjithcka filloi si mos me keq per zikalterit, te cilet pesuan nje gol te Ibres pas nje gabimi tjeter te Kolarov.

Por ajo qe beri qe pjesa e pare te ishte shume e nxehte, ishte perplasja e forte qe ndodhi ndermjet Ibrahimovic dhe Lukaku.

Ishte hera e pare qe Lukaku bente ato skena ne fushe dhe me sa duket, fjalet e Ibres kane qene shume te peshtira dhe kane ofenduar Lukakun rende duke qene se Ibra ka ofenduar Lukaku dhe mamane e tij.

FIGHT Zlatan Ibrahimovic vs Lukaku in Clasico - YouTube

Sipas asaj qe tregon ne keto minuta gazetari i njohur Franco Vanni, i cili shkruan per Repubblica dhe qe eshte nje gazetar afer zikalterve, Ibra ka ofenduar pikerisht mamane e lojtarit belg.

“Nga leximi i buzeve dhe asaj qe lexova, Ibra i ka thene Lukakut “Shko te mamaja jote dhe bej ate mutin”voodoo”, ti gomar i vogel.”

“Me sa duket, i gjithe ofendimi i Ibres ka qene per origjinen kongoleze te Lukakut dhe mamase se tij, sepse ka qene nje ofendim me karakter fetar.”

Pikerisht per kete arsye edhe Lukaku ka shperthyer si asnjehere me pare dhe arbitri Valeri nuk ka bere asgje per te mbrojtur belgun.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.