Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,087 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi Bad Boy? Mos beni shaka. Nuk ben jete nate, vjen nje ore para ne Appiano dhe…

Icardi Bad Boy? Mos beni shaka. Nuk ben jete nate, vjen nje ore para ne Appiano dhe…
Inter Club Staff

Per muaj e muaj e kane krahasuar me te pakrahasueshmin, me Mario Balotellin qe per sjellje pertej normales i ka pasur me qindra. Mauro Icardi nderkohe, ka pesuar vetem pasionin e tij per rrjetet sociale permes se cilave shperndan me fansat e tij episode te ndryshme te jetes se tij publike dhe private.

Shume? Ndoshta. Por per kete ekziston opsioni “follow: ne Twitter. Por deshira, shume here e madhe, per te hyre ne jetet private te futbollistave dhe qe me pas te sulmohet eshte shume e forte per disa. Por nga ana e profesionizimit (e cila eshte gjeja qe ka rendesi me shume apo jo?), Icardi kurre nuk ka zhgenjyer. Por fama e “bad boy” apo djalit te keq sic do i binte ne shqip, e ndjek kudo. Natyrisht jo e drejte.

Dje, per ta zhdukur perfundimisht kete pseudonim te pavend ka menduar drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio, i cili edhe ka publikuar edhe rritjen e kontrates se Icardit i cili eshte i lidhur me Interin per momentin me kontraten e para dy vjeteve kur ra dakort per tu transferuar nga Genova ne Milano.

Ausilio pa dashur te jepte shume detaje, ka treguar nje imazh te nje prefesionisti perfekt per Icardin, sidomos pas fejeses aq shume te pefolur (me pas edhe u martua) me Wanda Nara: “Une nuk e njoh Wanda Nara por mund te tregoj se cili eshte stili i jeteses se Mauros qe kur jeton me te. Icardi nuk eshte i terhequr nga jeta e nates, kthehet ne shtepi dhe qendron me te dhe tre femijet e saj. Jane martuar dhe do te kene nje vajze pas pak muajsh. Nga ana profesionale nuk mund ti gjej asnje gabim, perkundrazi: Icardi ka bere gjithcka qe te rikthehet ne formen me te mire pas pubalgjise qe e perndiqte sezonin e kaluar dhe pasi ka kryer nje pune te shkelqyer, dite e nate, pune te personalizuar me tranjer personal, ore shtese stervitje duke ardhur 1 ore perpara ne stervitje dhe duke ikur 2 ore me vonese.”

Sjellje ekzemplare nga ana e dikujt qe ka nje deshire te justifikuar qe te behet dikushi ne futboll dhe mbi te gjitha tek Interi. Talenti nuk i mungon aspak. Shpesh, ne raste te tilla, thuhet se mendja eshte ajo qe ben diferencen. E per fat te mire, Icardi ate mendje qe ka e ka te perqendruar tek futbolli dhe tek familja e tij. Pavarsisht “gojave te keqe”, te cilat shpesh here jane te keqinformuara me dashje, Icardi vazhdon perpara dhe ka mbeshtetjen e te gjithe popullit zikalter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.