Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

142 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi, bilanc pozitiv me Atalantan: 6 gola ne 10 ndeshje. Por asnje gol ne…

Icardi, bilanc pozitiv me Atalantan: 6 gola ne 10 ndeshje. Por asnje gol ne…
Bujar Berishaj

Bilanc me shume se pozitiv per Mauro Icardin ne ndeshjet e kampionatiti me Atalantan,

Ne total, sipas statistikave te Opa, kapiteni interist i ka shenuar bergamaskeve plote gjashte gola ne dhjete ndeshje. Por te gjitha keto gola ai i ka shenuar ne Giuseppe Meazza, pra kur Interi luan si vendas.

Pese prej golave Icardi i ka shenuar ne dy ndeshjet e fundit. Maurito gjithashtu kunder Atalantas ka shenuar njerin prej kater hat-trick me fanellen e Interit ne Serie A.

Behet fjale per ndeshjet e marsit 2017 kur Icardi i ka shenuar kundershtarit te neserm te Interi nje hat-trick perfekt. Gol me te djathten, gol me te majten dhe gol me koke. E sidomos neser Interi do te kete nevoje per golat e tij per te udhehequr ekipin drejt Championsit.

Atleti Azzurri d’Italia eshte akoma nje tabu per te me fanellen zikalter por neser mund te thyhet.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.