Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

361 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi, del ne pah e verteta: “Ja levizja e radhes qe po mendon Leonardo.”

Icardi, del ne pah e verteta: “Ja levizja e radhes qe po mendon Leonardo.”
Inter Club Staff

Brenda muajit maj, e ardhmja e Mauro Icardit pritet qe te jete shume me e qarte nga sa eshte ne kete moment.

Paris Saint-Germain, ashtu si eshte bere me dije tashme, ka nje te drejte blerje 70 milione euro por Leonardo do te provoje te marre nje skonto nga Interi.

Drejtuesi i parizieneve ne fakt, e di qe ne Milano argjentinasi nuk eshte me nje lojtar i pelqyer dhe pritet qe ta perdore kete.

Sipas Corriere dello Sport, ish-tranjeri zikalter qe sot eshte nje drejtues i larte te PSG, do te perdore pikerisht kete karte per te ulur cmimin e tij. Ja cfare shkruan e perditshmja italiane:

“Ka dale ne pah e verteta per Icardin: brenda muajit maj te gjithe do te marrim vesh te ardhmen e tij.”

“Paris Saint-Germain eshte shume e interesuar per ta blere, por po perdor kohen per te vene presion mbi Interin.”

“Zikalterit kane shprese se PSG do beje oferte nderkohe PSG ka shprese se Interi do te ule akoma me shume cmimin.”

“Leonardo po punon ne kete drejtim duke bere jo pak presion tek Interi. Ai e di qe nese Icardi kthehet ne Milano, zikalterit do te kene nje problem shume te madh. Prandaj ai eshte ne nje pozicion teper te avantazhuar ne kete tratative.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.