Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,801 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi: “Duhet te jemi te gjithe gati. Po ju tregoj te gjithe golat. Maradona? Jo, me mire…”

Icardi: “Duhet te jemi te gjithe gati. Po ju tregoj te gjithe golat. Maradona? Jo, me mire…”
Inter Club Staff

Mauro Icardi pas ndeshjes eshte intervistuar nga InterChannel dhe Sky dhe ka komentuar ndeshjen dhe paraqitjen e skuadres.

Keto jane fjalet e lojtarit: “E mora me vrap topin ne fundin e ndeshjes. Goli im? Ne nxemje perpara ndeshjes provova te gjuaja nga aty, ajo eshte gjuajtja ime, me pas e provova edhe ne ndeshje dhe shenova. Goli i pare? Me pak fat. Mateo gjuajti dhe topi mbeti aty, u sula dhe e futa brenda. Goli i trete? Ai qe me pelqeu me shume, me tranjerin po stervitem qe te gjuaj mire edhe me te majten ne stervitje, sepse pothuajse nuk gjuaj kurre me ate kembe. Jam mire dhe e rendesishme eshte te punojme mire. Zaza? Me behet qefi qe po flitet kaq mire per nje lojtar si Zaza, sebashku kemi luajtur shume mire tek Sampdoria, eshte futbollist i madh. Po e ve ne veshtiresi tranjerin te zgjedhe? Eshte nje kampionat i gjate, kemi tre kompeticione duhet te jemi te gjithe gati.”

Me pas Icardi foli edhe per Sky Sport: “Tripleta? Nuk e kisha bere kurre, as tek SAmpdoria. Eshte e para dhe eshte shume e bukur, e bera ne San Siro ne nje fitore 7-0. Sot kemi luajtur mire, kemi zhbllokuar menjehere ndeshjen. Sot me Osvaldon jemi kuptuar mire, levizje te mira por duhet te punojme akoma me shume. Nje pergjigje Maradones? Jo, kjo triplete eshte per familjen time qe eshte gjithmone ketu me mua.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.