Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

558 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi: “Fanella e re, e bukur dhe elegante. Jam mire ne Milano”

Icardi: “Fanella e re, e bukur dhe elegante. Jam mire ne Milano”
Xhorxh Gellci

Me rastin e prezantimit te fanelles te re te pare te Interit per sezonin 2014-2015, Mauro Icardi ka bere disa deklarata per Sky Sport. Nis gjithcka nga fanella e re per sezonin 2014-2015: “Cdo vit eshte me e erret, por e kalterta me kujton Argjentinen. Eshte shume e bukur dhe elegante.”

Mbi sezonin e ri qe po nis: “Inter ka ndryshuar shume kete vit, tani duhet te fillojme te gjithe nga zero me lojtare te rinj. M’Vila-n e kam takuar sot ne spital ku isha per te bere disa kontrolle.

Mbi kundershtaret: “Duhet te shohim ndeshje pas ndeshje, mungon shume deri sa te nise Europa League dhe kampionati. Duhet te mendojme te punojme dhe pastaj do shohim cfare do te ndodhe.

Mbi te ardhmen: “Une punoj per te bere mire dhe dua te bej mire me Interin. Kam akoma 4 vjet kontrate. Ketu ne Milano jam shume mire.”

Mbi Argjentinen: “Si tifoz i saj shpresoj qe Kombetarja ime te fitoje gjithmone. Nuk jam i cuditur nga gjysmefinalet e Boterorit sepse kemi nje skuader shume te forte.

Mbi ndryshimet personale: “Une ndjehem si me pare. Edhe para marteses kisha pergjegjesi te rendesishme qe me prisnin cdo mbremje.” Mbi rrugen qe po nis: “Kur ta pregatitim sezonin ne Pinzolo, trajneri do te filloje te rrite skuadren dhe do te punojme edhe taktikisht. Per tani, jemi te perqendruar ne punen atletike.

Ne fund per merkaton: “Ate e bejne presidentet. Une mund te them qe kam 4 vjet kontrate dhe me pelqen shume te qendroj tek Inter dhe ne Milano.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.