Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

759 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi, gjithcka e kryer per rinovimin. Jane zgjidhur te gjitha nyjet: permbledhja

Icardi, gjithcka e kryer per rinovimin. Jane zgjidhur te gjitha nyjet: permbledhja
Bujar Berishaj

Po shkohet drejt nje fundi te lumtur ne shtepine e Inter per rinovimin e kontrates se Mauro Icardi, qe do te zgjas kontraten e tij edhe per nje sezon tejter duke u lidhur me shoqerine zikalter deri ne fund te 2019.

Argjentinasi do te behet lojtari me i paguar tek Inter. Pika e ktheses ne oret e fundit, me argjentinasin qe ka vendosur te marr ne dore situaten dhe te shpejtoj diskursin me klubin zikalter. Rroga e lojtarin do te arrij rreth 4 milione euro ne sezon. Ka te reja mbi te drejtat e imazhit, me 50% qe do t’i shiten Interit. Ne keto kushte duhet lexuar vizita e Wanda Nara dhe avokatit te tij ne Appiano Gentile ne ditet e kaluara, qe kane diskutuar per sponsoret dhe zhvillimet komerciale lidhur me lojtarin. Zyrtarizimi eshte ceshtje ditesh.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.