Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 26, 2019

Scroll to top

Top

1,208 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi: “Une gjithmone jap me te miren nga vetja per Interin. Kjo fitore eshte…”.

Icardi: “Une gjithmone jap me te miren nga vetja per Interin. Kjo fitore eshte…”.
Ardis
  • On 04/10/2018, 0:00

Tashme ka ardhur edhe goli i dyte ne ndeshjen e dyte ne Champions League me bluzen e Interit.

Jo keq mesatarja e Mauro Icardit, i cili i ka mesuar tifozet zikalter me golat e tij.

Por kete ndeshje Icardi ka pasur disa raste per gol, dhe ne te njejten kohe kthehej ne mbrojtje kur e shikonte te nevojshme, per te mbuluar shoket e tij.

Ne fund te ndeshjes kunder PSV ka folur per mikrofonat e SkySport kapiteni zikalter:

Ndeshje e madhe pavaresisht golit, ndiheni se jeni rritur? Kemi pare edhe Spallettin qe te therriste per te shkuar ne mbrojtje…

Trajneri ben punen e tij dhe eshte e drejte te veproje ashtu. Une kerkoj gjithmone te bej me te miren e mundshme per ekipin dhe te ndihmoj ne cdo moment. Ata ishin me te mire me topin ne zone dhe ne kete menyre e dinim qe duhet te mbroheshim dhe une kam kerkuar te ndihmoj skuadren ne menyren me te mire.

Cfare ndeshje ishte?

“E dinim qe do te ishte nje ndeshje thelbesore per te ardhmen tone sepse do te kapnim gjashte pike ne klasifikim e do te benim nje nisje shume te mire te grupit. Tani jemi gjashte pike dhe kjo eshte nje gje shume e madhe per te gjithe ne. Kane bere nje gol te madh ata sot, por ne kemi bere nje ndeshje te madhe.”

Keto kane qene fjalet e kapitenit pas ndeshjes ku eshte pare shume i lumtur edhe pas golit te shenuar qe i dha tre piket Interit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.