Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,488 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi: grinte, vrapim dhe presing. Reaksion prej kapiteni te vertete!

Icardi: grinte, vrapim dhe presing. Reaksion prej kapiteni te vertete!
Inter Club Staff

Ne ndeshjen e Europa League, ndermjet Inter dhe Southampton, i vezhguari special ishte me siguri Mauro Icardi.

Pas tre ditesh teper te veshtira ne nivel ambiental te sulmuesit zikalter, ai ka bere gjithcka per tu treguar i denje per shiritin e kapitenit aq shume te kontestuar nga ultrasit. Ai ishte i vezhguari kryesor i nates se djeshme dhe ka luajtur nje ndeshje me zemer e me teper sakrifice. Pavarsisht fitores, per te, ne aspekt personal ka qene nje ndeshje mjaft e mire.

Ne minuten e dyte, Maurito arriti te kapte nje top te kthyer mbrapa nga Martina por per pak desh i doli numri i bukur me finte, me pas ne minuten e 54 nje e majte qe del per pak jashte. Ndeshjet pa shenuar sapo kane kaluar ne gjashte (heren e fundit ka shenuar ndaj Empolit ne 21 shtator ndersa ne Europe qe prej fundit te 2014), por ne fushe ka folur me shoket dhe arbitrin – ka edhe shkuar tek Brozovic duke i rene ne gjoks pas daljes me karton te kuq per ta ngushelluar – me shume se tre vitet e kaluara te mare sebashku. E ka vrapuar pa u ndalur, duke bere nje presing te vetem. Nje sinjal teper i rendesishem ndeshja e djeshme e Icardit, duke pritur edhe rikthimin tek goli.

(Gazzetta dello Sport)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.