Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

245 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi i karikuar per Derby, kunder Milanit do te kerkoje…

Icardi i karikuar per Derby, kunder Milanit do te kerkoje…
Andi Keci

“Mauro Icardi eshte shum i karikuar ne prag te Derbyt”, keshtu Corriere dello Sport shkruan per argjentinasin i cili i ka munguar shume skuadres ndeshjet e fundit.

Inter ka nevoje per golat e kapitenit te saj por edhe Icardi ka nevoje te rikthehet per ti shenuar gola kundershtareve.”

“Deri ne javen e pesembedhjete argjentinasi kishte shenuar plot 16 gola, me pas i ka rene pak ritmi bashke me skuadren ku ka shenuar vetem 2 gola.”

“Kunder Milan qe ndeshjen e fazes se pare arriti te shenoje nje triplete, Mauro do te tentoje te shenoje golin e 100-te ne Serie A.”

“E perditshmja romane nuk harron dhe faktin qe Mauro duhet te beje mire duke marre parasysh qe perpara kemi boterorin dhe keshtu duhet te beje mire me zikalterit qe te marre dhe ftesen nga kombtarja Argjentinase.”

Icardi do te rikthehet keshtu te luaje per zikalterit pas 4 ndeshjes mungese. Kapiteni i Interit u demtua gjate stervitjes ne nje nga periudhat me te veshtira per Interin dhe golat e tij i kane munguar shume Spallettit dhe skuadres zikalter.

Nese do te pyetej cdo tifoz i Milanit, se cilin lojtar do te donte ti hiqte Interit, pergjigja do te ishte njezeri: Maurito Icardi! Sidomos kur kujtimi i derbyt te fundit ne Serie A eshte kaq i fresket…

E mbani mend derbyn e fundit qe u vendos nga Icardi? Kjo eshte video: 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.