Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,109 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi i prere me Sky Sport: “Po, shume mire sot por boll me…”

Icardi i prere me Sky Sport: “Po, shume mire sot por boll me…”
Inter Club Staff

Me siguri ai ka qene njeriu i ndeshjes sot dhe per kete kane shume pak persona dyshime. 

Po flasim per Mauro Icardin, kapitenin e Interit dhe autorin e nje dopiete teper te bukur ne ndeshjen ndaj Lazios sot ne Olimpico.

Ai eshte shprehur keshtu per mikrofonat e Sky Sport ne fundin e ndeshjes:

“Une po perjetoj te njejtin moment qe po perjeton edhe Interi jone.”

“Eshte nje periudhe e bukur ku gjerat – pertej ndeshjes kunder Barcelones ku morem nje humbje – na dalin mire.”

“Duam te bejme gjerat per mbare, sic po i bejme tani.”

“Ne jemi anti-Juve? Jua kam thene edhe javen e kaluar. Boll me keto krahasime apo epitete sepse nuk jemi dhe as nuk duam te jemi.”

“Na mungojne disa shkalle per tu rritur ende, por jemi te lumtur per rritjen tone dhe duam te qendrojme larg emertimeve te tilla.”

“Tani lete shkojme perpara. Po punojme per tu permiresuar, duam te kemi topin sa me shume ne zoterim dhe sot arritem te benim shume mire.”

“Kemi gjetur hapsirat dhe lojrat e duhura per te bere keto gola. Kjo reflekton se sa shume punojme ne gjate javes. Pastaj eshte shume e rendesishme as te mos pesosh gol sepse ne rastin per te shenuar e kemi gjithmone. Nje ndeshje e madhe nga te gjithe sot.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.