Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,539 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi, i vetmi killer ne Serie A. Raporti i keq me Mancinin eshte thjeshte nje legjende…

Icardi, i vetmi killer ne Serie A. Raporti i keq me Mancinin eshte thjeshte nje legjende…
Inter Club Staff

Interi fitoi me Sampdorian dhe rikthehet te beje pike por sirenat e paraqitura me figuren e Jose Mourinhon, qe ishte ne San Siro, mund te alarmojne zikalterit sepse flitet se Portugezi deshiron Icardin.

Per kete gje ka folur Claudio De Carli tek Il Giornale: “Interi ka nevoje per pak toke ku te vere kembet pasi kaloi nje nate yjesh. Mancio hap syte dhe shikon se ne javen e 26 ka 12 pike me shume se sezoni i kaluar. Nuk eshte keq per nje skuader ne kerkim te identitetit, me nje organik te forte dhe te brishte ne te njejten kohe. Jose Mourinho nuk eshte nje rrezik sepse ai e ka pranuar qe do te shkoje tek Manchester United dhe ai eshte nje nga tekniket me te shtrenjte ne bote: do te perfitoje 25 milione euro ne sezon. Por flitet se deshiron Miranden dhe Icardin e keto zera duhet te pushojne nje here e mire. Nese Interi deshiron te rikthehet te fitoje dicka, duhet te hiqen dyshimet mbi koken e Icardit. Nuk eshte thjesht kapiten i zikalterve por i vetmi killer ne Serie A. Njembedhjete gola ne nentembedhjete gjuajtje: statistika te cmendura. Zerat se ai nuk ka nje mardhenie te mire me Mancinin jane thjeshte nje legjende urbane. Mancini beson tek ai, i ka dhene shiritin e kapitenit dhe e konsideron si futbollistin me te rendesishem por edhe Icardi nuk eshte me ai lojtari i palevizshem. Goli ndaj Sampdorias pa nje Icardi qe u nis nga mesfusha me top ne kembe dhe shenoi. Icardi nuk ka nevoje te fitoje stimen e Mancinit sepse e ka tashme. Mbase ai nuk eshte ende ne zemren e disa tifozeve, por kjo jo per faj te tijin por per disa histori te kaluara qe skane te bejne fare me Interin. E kur thote qe sherbehet pak nga shoket ne fushe duhet ta besojme sepse eshte absolutisht e vertete.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.