Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,831 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi-Inter, klauzole prej 110 milione euro dhe page me te madhe: detajet e rinovimit

Icardi-Inter, klauzole prej 110 milione euro dhe page me te madhe: detajet e rinovimit
Bujar Berishaj

Serish se bashku, akoma se bashku.

Inter dhe Mauro Icardi nuk thone lamtumire. Te pakten per tani. Ish-lojtari i Sampdorias eshte kapiten, klubi e ka deklaruar gjithmone te pashitshem. Pavaresisht interesimit te Napolit te De Laurentiis. Tani e ka radhen rinovimi, Icardi zgjat kontraten deri me 2021.

Kontrata e re duhet te permbaje nje page prej 4.5 milione euro ne sezon plus bonuse, qe nese arrihen atehere paga kalon shifren e 5 milione euro. Ekziston edhe nje klauzole me e madhe se 100 milione euro (me shume mundesi 110 milione), e vlefshme vetem per merkaton jashte Italie. Klauzola gjithashtu duhet te kete nje skadence. Pra, deri tek nje date e caktuar tek e cila mund te shfrytezohet. Nderkohe, Interi blindon Mauro Icardin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.