Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,663 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi: Inter po mendohet te ule denimin por eshte shume e veshtire. Edhe pse…

Icardi: Inter po mendohet te ule denimin por eshte shume e veshtire. Edhe pse…
Inter Club Staff

Interi ka vendosur qe te apeloje skualifikimin e Icardit dhe Perisic por gjithcka duket e komplikuar ne rastin e kapitenit te Interit.

Icardi: Inter po mendohet te ule denimin por eshte shume e veshtire. Edhe pse…Ne referimin e Orsatos eshte shkruar se lojtari ka thene ‘vaffanculo’. Perpara nje fjale te tille, skualifikimi minimal eshte pikerisht 2 ndeshje. Ideja eshte ajo qe ta kaloje rastin e Icardit si dicka qe nuk eshte thene ne drejtim te arbitrit, por me shume nje inat i lojes. Nderkohe, i njejti drejtues i ndeshjes ka pasur nje sjellje anormale ne fushe. Duke pare qe ishte ende ne fushe, ai duhet ta kishte raportuar tek Rizzoli i cili mund ti tregonte direkt kartonin e kuq lojtarit ose ti komunikonte me fjale denimin qe do merte. Nuk eshte nevoja te shihen fare pamjet e goditjes se topit “ne drejtim te drejtuesit te ndeshjes”, sepse gjykata sportive nuk e ka denuar per kete gje kapitenin e Interit. Edhe pse, nese do ishte shkruar se Icardi kishte per qellim te goditste Rizzolin, skualifikimi do te ishte edhe ne i rende.

Nderkohe nga pamjet filmike zbulohet gjithashtu se Orsato i ka thene kapitenit zikalter: “Mbylle gojen. Do ta shohesh, do ta shohesh shume shpejt…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.