Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

648 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi, Inter po punon per rinovimin: ja rroga dhe klauzola e re

Icardi, Inter po punon per rinovimin: ja rroga dhe klauzola e re
Inter Club Staff

Duket se ne qetesi, Interi dhe Icardi po punojne per rinovimin qe pritet te ndodhe ne fund te sezonit.

Kjo eshte nje nga temat me te nxehta ne shtepine Inter.

Behet fjale pikerisht per rinovimin e kapitenit te Interit.

Edhe drejtori sportiv zikalter, Piero Ausilio, ka qartesuar dje per te disaten here se nuk ka probleme me rinovimin e Icardit dhe se argjentinasi do e vazhdoje karrieren e tij ende me Interin.

Deri me tani jane bere tre rinovime me Icardin, dhe ne fund te kampionatit, palet me shume mundesi do te zyrtarizojne nje te ri duke pare deshiren e Interit dhe Icardit per te vazhduar se bashku.

“Larg reflektoreve, klubi dhe perfaqesuesit e kapitenit po flasin gjithmone e me shume per kete ceshtje.”

“Sapo te mbaroje kampionati, do te ulen ne nje tavoline, dhe do te rinovojne per te disaten here kontraten e Mauros.”

“Rroga e tij e re do te jete 6,5 milione euro ne sezon plus bonuse (nga 4,7 qe perfiton aktualisht) edhe pse Wanda deshironte 8 milione euro ne sezon.”

“Edhe klauzola qe sot eshte e fiksuar 110 milione euro (e vlefshme vetem per dy javet e para te korrikut) do te behet 150-160 milione euro.”

Kete gje e shkruan sot Tuttosport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.