Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,687 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi: “Interi eshte shansi i jetes time, nuk do e hedh poshte. Cfare miqesie me Kovacic…”

Icardi: “Interi eshte shansi i jetes time, nuk do e hedh poshte. Cfare miqesie me Kovacic…”
Inter Club Staff

Icardi ka folur per Style Magazine ne nje interviste te gjate, dhe fjalet e tij jane percjelle per Interistat nga faqja zyrtare e Interit, Inter.it! Ato i sjell ne shqip inter.al:

Mauro Icardi nuk deshiron te njihet vetem per pasionin e tij per moden, per makinat sportive dhe per femrat. Sulmuesi Argjentinas ka nje talent te madh dhe nuk deshiron ta hedhe ne kosh.

Erdhe ne Itali me Patrician, te fejuaren Spanjolle, por shum shpejt gjerat perfunduan per ju te dy: “E vendosem bashke, ishim sebashku prej 3 vitesh, por me aq mbaroi. Ne kete moshe shume gjera jane te bukura, por aq sa zgjasin. Ajo u kthye ne Canarie vetem, dhe me pas te gjithe e dime cfare ndodhi.”

Je vetem 21 vjec dhe ke udhetuar shume: “Jam nga Rosario, qyteti i Messit. Kur isha i vogel vajta ne Spanje dhe luajta me Vecindario. Kur isha 15 vjec me bleu Barcelona, dhe tre vjet me pas Sampdoria. Tani jam tek Interi.

Asnje dyshim per kombetaren? “Jam amerikano-latin, eshte ceshtje zemre.”

Ju mungon Genoa? “Barcelona ka det dhe eshte plot me qendra tregtare. Ne Genova kam qene shume mire, por kishte vetem det dhe mungonin dyqanet. Tani jam ne Milano, vendi numer nje per shopping, dhe me mungon vetem deti. Por ketu, ndodhem me mire se asnje here tjeter. Eshte nje krenari e pafundeme te jesh lojtar i Interit.”

Cfare blej? “Ora, kapele, smartphone dhe tablet. Social Network? Me kane pelqyer gjithmone, eshte pak a shume si droge. Kohen e lire e kaloj neper dyqane dhe lokale ose shoh ndonje fim ne televizion.

Si i shpenzoj parate? “Sapo kam filluar te fitoj dicka tamam. Kam blere nje shtepi ne Gran Canaria, me pas do te jete radha e Buenos Aries.”

Cfare mendoj per Papen? “Duket qe eshte nje njeri shume puntor. Te gjithe e kuptojne e une jam me te. Zanetti e ka takuar dhe me ka folur shume entuziast per te.”

Maradona ka thene dicka qe mund te nxiste nje diskutim: “Eshte nje i madh, nuk e gjykoj. Cdo Argjentinas per te ka nje dashuri te madhe. Eshte simboli jone.”

Cfare nuk dashuron nga Italia? “Spanjollet dhe Argjentinasit jane me te lumtur. Lumtria per mua eshte ushqim: Pjata me e mire ne bote.”

Premtimi per Interin dhe tifozet e saj eshte i qarte: “Interi me ka dhene shansin e jetes, nuk do e humbas.” Icardi ka idete e qarta edhe ke do te imitoje: “Messi eshte i madh, por miti im mbetet Gabriel Batistuta, qe e njeh nje Itali e tere. Deshiroj te behem si ai.”

Si ka qene impakti i pare me Interin? “Sapo erdha ne Milano, Zanetti, Cambiasso, Samuel dhe argjentinasit e tjere te Interit me priten me krahe hapir. Por tani shoqerohem me shume me Mateo Kovacic, qe eshte Kroat por ka te njejten moshe si une dhe kuptohemi mjaft mire.”

Cfare cmendurish ka bere Mauro Icardi ne jete? “Kur isha tek Barcelona bleva Suv-in me te madh ne bote, Hummer H2. Eshte i gjithi i argjendte, mban brenda nje mal me persona, dicka e cmendur. Isha dashuruar me te qe kur kisha 14 vjec. Sigurisht kur e mar per ndonej xhiro, nuk kaloj dot pa u vezhguar…”

Po Icardi eshte zene ndonje here me ndonje lojtar kundershtar? “Eh, shume here. Nje here me nje mbrojtes te Bolognes te cilit nuk i mbaj emrin, me goditi ne fushe kur luaja me Sampdorian (Sorensen, Antonsson ose Cherubin).

Endrra e Icardit? “Per momentin endrren po e jetoj. Me duket se e kam realzuar kur erdha tek Interi. Luaj tek nje klub i madh dhe me Kombetaren. Shpresoj qe te vazhdoj ta bej dicka te tille pa mankthe rruges.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags