Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

71 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi, jane ngrire negociatat per rinovimin: ja motivi. Por e ardhmja kapitenit duket…

Icardi, jane ngrire negociatat per rinovimin: ja motivi. Por e ardhmja kapitenit duket…
Inter Club Staff

Kapiteni zikalter dhe Interi kane vendosur qe te ngrijne negociatat e rinovimit.

Interi per momentin eshte e perqendruar ne garen per nje vend ne Champions.

Pas barazimit me Milanin, humbja me Torinon e ka derguar klubin zikalter ne vendin e peste dhe tani duhet te fitoje ne Bergamo me Atalanten qe te perfitoje nga derbo Lazio-Roma qe do te luhet te dielen ne darke.

Interi eshte e perqendruar keshtu ne kete finale sezoni per tu rikthyer ne Europen qe ka rendesi.

Interi, por mbi te gjitha edhe Mauro Icardi deshiron qe te luaje ne Champions vitin qe vjen.

Deshira e vetme e kapitenit zikalter eshte te luaje Champions League me bluzen e Interit dhe shpreson qe kete gje ta realizoje ne sezonin e ardhshem.

Rinovimi? Nuk ka asnje problem ndermjet Interit dhe Icardit, por lojtari dhe klubi zikalter kane vendosur qe te mos shperqendrohen nga objektivi dhe te perqendrohen vetem tek fusha.

Pikerisht per kete motiv, te dyja palet kane vendosur qe per rinovimin te flasin ne nje moment te dyte, kur gjithcka te jete qartesuar.

Raporti me drejtorin sportiv Ausilio ka qene dhe eshte gjithmone shume i mire dhe nuk do te kete probleme per tu ulur ne nje tavoline per te negociuar, sapo te jene qartesuar gjerat brenda fushe.

Skenaret? Icardi nuk deshiron te lere absolutisht Interin edhe nese skuadra e Spallettit nuk do ja dale te klasifikohet ne vendin e trete ose te katert.

Argjentinasi eshte shume i lidhur me klubin zikalter, shume i lumtur ne Milano dhe beson shume se ne fund te sezonit ai do te gjeje gjuhen e perbashket me klubin per zgjatjen e aventures se tij tek Interi.

Gjerat mund te ndryshojne vetem ne rast se Interi nuk do te kualifikohet dot ne Champions League dhe klubi do te jete i detyruar qe vetem per ceshtje bilanci te sakrifikoje pikerisht Icardin.

Por ky skenar per momentin eshte i pamundur, sepse Interi po punon qe te rregulloje llogarite me shitje te tjera.

Champions League do te jete e rendesishme per Interin dhe per Icardin, por nuk do te jete nje element qe do te vendose te ardhmen e kapitenit zikalter me bluzen e Interit.

E ardhmja e Icardit duket se flet ende ne gjuhen zikalter. Me Champions ose jo, ai e shikon veten tek Interi edhe per shume vite te tjera. 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.