Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,373 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Icardi-Juve? Po cfare thoni. Ne te gjithe kete histori ka vetem nje te vertete, por nuk e thoni…”

“Icardi-Juve? Po cfare thoni. Ne te gjithe kete histori ka vetem nje te vertete, por nuk e thoni…”
Inter Club Staff

Gazetari i njohur italian prane Interit, Fabrizio Biasin eshte ndalur dhe pyetur nga Telelombardia per nje tratative te mundshme ndermjet Interit dhe Juventusit per Mauro Icardin dhe Gonzalo Higuain.

Kjo tratative shikon lojtarin e Interit qe shkoin tek Juventusi dhe ne kembim do te vinte Higuain plus 50 milione euro.

Ne momentin e pare u duk e gjitha si nje shpikje e momentit nga mediat dhe gazetaret, por duket se zerat sa me shume po kalon po intensifikohen me shume me konfirmime nga te gjitha anet.

Ne fillim ishte Corriere della Sera, me pas Tuttosport, sot ne dreke Tronchetti Provera dhe vetem para pak minutash Massimo Moratti.

Ky i fundit tha se “Me mire se te na e marin Icardin per 110 milione euro, nje mendim do e kisha per ta shkembyer me Higuain dhe 50 milione euro.”

Por le te rikthehemi tek ajo qe ka thene Fabrizio Biasin per kete ceshtje.

Ja fjalet e tij:

Image result for biasin fabrizio

“Ne te gjithe kete histori ka vetem nje te vertete dhe kjo e vertete eshte se Juventusi i ka treguar deren Higuain.”

“Klubi nga Torino nuk e do me argjentinasin ne skuadren e saj sezonin e ardhshem.”

“Ju te gjithe beni sikur nuk e kuptoni dhe i shmangeni, por e verteta eshte vetem kjo.”

“Ka vite qe me thoni se kapiteni i Interit do te largohet por ai eshte i pari qe paraqitet ne grumbullimin e skuadres ne korrik.”

“E nderkohe keni dy vite qe me thoni se i pelqen Juventusit dhe ku shkoi Icardi? Ku? Qendroi tek Interi dhe u be kapiten.”

“Oferta Icardi deri me sot ka marre pafund, por ka thene gjithmone se eshte i painteresuar.”

“E per ta mbyllur po ju them perseri se e vereta e vetme eshte se Juventusi nuk e deshiron me Higuain ne skuader. Kaq. Icardi qendron aty ku eshte. Te gjithe ket gjullurdi po e beni per te fshehur se Juventusi nuk do me Higuain dhe per te mos e zhvleresuar ne merkato ate.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.