Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 20, 2020

Scroll to top

Top

915 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi: “Juventus favorit, ne provojme. Te kesh perpara Militon…

Icardi: “Juventus favorit, ne provojme. Te kesh perpara Militon…
Xhorxh Gellci

Mauro Icardi, pas golit te pare te shenuar me fanellen zikalter kunder Hamburgut, flet per te ardhmen ne Corriere dello Sport: “Ne sulmuesit jetojme per te shenuar gol dhe eshte e natyrshme te jemi te lumtur kur e bejme. Por e di qe duhet te permiresohem, dhe te kem nje shok skuadre si Milito do te jete nje avantazh i madh. Jam 20 vjec dhe pas eksperiences me Sampdoria, duke ardhur tek Inter kam bere nje hap para ne karrieren time. Jam ne nje shoqeri te madhe dhe dua te tregoj gjithe vleren time, duke fituar dicka.”

Persa i perket kampionatit, Juventus ngelet skuadra per t’u mundur: “Do te provojme, por eshte e paevitueshme qe bardhezinjte nisen favorite pasi kane fituar dy kampionatet e fundit. Megjithate, ne jemi duke u rritur dhe nuk na mungon asgje per te patur sukses ne kampionat. E rendesishme eshte te jemi gati pas nje muaji, jo tani. Te luaj me Italine? Jetes nuk i dihet kurre. Une ndjehem argjentinas dhe do te doja te luaja me Argjentinen, por ne te ardhmen do te shohim.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags