Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

3,446 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi: “Kam kerkuar une zevendesimin. I zemeruar sepse…”

Icardi: “Kam kerkuar une zevendesimin. I zemeruar sepse…”
Bujar Berishaj

“Kemi sjell ne shtepi vetem nje pike, por na nevojiteshin tre pike. Kemi humbur dy pike me ate gol te pesuar ne minutat e fundit. Na shqeteson. Fjalimi me Mazzarrin? Jo, e kam kerkuar une zevedesimin sepse kam marr nje goditje ne kembe gjate nje gjuajtje dhe mungonte pak kohe. Kam qene i zemeruar per golin e pesuar, jo per zevendesimin. Tani duhet te punojme gjate ketyre dy jave dhe kunder Milanit te arrijme me formen me te mire dhe te bejme mire.”

Flet keshtu Mauro Icardi pas barazimit 2-2 kunder Hellas Verona per mikrofonat e Mediaset Premium.

“Ne kemi luajtur mire, Verona eshte mbyllur prapa dhe ka qene e veshtire per ne qe te gjejme hapesira. Kemi bere shume krosime dhe goli im i pare ka ardhur keshtu, por ka qene shume e komplikuar kur te gjithe jane kthyer ne mbrojtje.”

Pastaj flet edhe per renien ne pjesen e dyte: “Edhe kunder Saint-Etienne kemi rene pak ne pjesen e dyte, mirepo ne kete ndeshje perjashtimi i Medel na ka detyruar qe te mbyllemi. Zevendesimi im? Mazzarri donte qe te zevendesonte nje mesfushor qe te provonte gjithcka me Osvaldon. Une dhe Rodrigo jemi kthyer prapa per gjithe ndeshjen dhe ka qene nje ndeshje e veshtire per ne.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags