Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 26, 2019

Scroll to top

Top

1,296 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi, ndaj Parmes nje nga ndeshjet me te dobta: plot 8 topa te humbur dhe jo vetem…

Icardi, ndaj Parmes nje nga ndeshjet me te dobta: plot 8 topa te humbur dhe jo vetem…
Inter Club Staff

Nje levizje per te terhequr mbrojtesat ne minuten e 79 i dha mundesine qe te lirohej rruga per Lautaro Martinez dhe ti lejonte atij te shenonte golin deciziv.

Kjo ka qene e vetmja gje pozitive e Mauro Icardit ne Tardini kunder Parmes, ndeshja e shtate ku sulmuesi zikalter nuk arrin te shenojne.

Shume per nje si ai nga ku pritet te shenoje cdo ndeshje.

Ka qene nje nga paraqitjet me te dobta te tij kete sezon qe jo vetem nuk eshte pare deciziv ne manovren sulmuese, por i ka kushtuar jo pak topa te humbur shokeve te skuadres duke nxjere ne pah nje statistike shqetesuese qe fotografon momentin negativ qe po kalon.

Ai ka humbur plot 8 topa ndaj dukaleve, dyfishin e cdo lojtari qe ishte ne fushe.

Kjo shifer perkthehet edhe me 38% te topave te humbur nga skuadra e Interit ne Tardini (21 ne total).

Nderkohe, kesaj i shtohet edhe shifra 0 per gjuajtjet ne porte me kater shoke skuadre qe bene me mire se ai ndaj Parmes.

Te gjithe po shpresojne ne kete moment qe momenti negativ i Icardit te kaloje sepse Interi ka vertete nevoje per te.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.