Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,731 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi, ndryshojne shifrat e rinovimit: Tashme eshte nje TopPlayer! Imazhi? Ka fituar Maurito por Interi…

Icardi, ndryshojne shifrat e rinovimit: Tashme eshte nje TopPlayer! Imazhi? Ka fituar Maurito por Interi…
Inter Club Staff

Eshte praktikisht e mbaruar gjithcka. Sipas Gazzeta dello Sport, Maurito Icardi ka firmosur kontraten qe e lidh me Interin deri ne 2019 edhe pse nuk eshte zyrtarizuar ende.

Kjo gje do te ndodhe ne ditet ne vazhdim e keshtu tratativa e gjate eshte mbyllur naten e te dieles dhe mengjesin e te henes.

Bomberi argjentinas eshte shume i shtrenjte per Mancinin, e keshtu ai do te kaloje nga 900.000 ero ne 2,3-2,5 milione euro ne sezon plus bonuese. Pra eshte pothuajse nje trefishim i rroges se tij. Bonueset do te jene te lidhur me golat qe ai do te shenoje. Kerkesa fillestare e Icardit ishte 3 milone euro ne sezon, por Interi i ofroi atij nje pjese si rroge dhe nje pjese si bonuese.

Ndersa per sa i perket te drejtave te imazhit te lojtarit, aq shume te perfolura dhe nga te cilat Icardi fiton 3 milione euro ne sezon, eshte rene dakort qe perfitimet ti mari te gjitha Maurito por me kushtin qe nuk bien ndesh me sponsorat e Interit. Pikerisht ne kete aspekt eshte d

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.