Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,236 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi ne qender te merkatos, hidhet ne sulm edhe Real Madrid: Ja te gjitha detajet!

Icardi ne qender te merkatos, hidhet ne sulm edhe Real Madrid: Ja te gjitha detajet!
Bujar Berishaj

Sipas burimit spanjoll, fichajes.net, pervec Manchester United dhe Chelsea ka nje tjeter pretendent te interesuar per sulmuesin zikalter Mauro Icardi: eshte Real Madrid i Carlo Ancelotti.

Ne fakt, los Blancos jane ne kerkim te nje sulmuesi te ri: me Chichariton qe do te largohet ne qershorin e ardhshem sepse shoqeria spanjole nuk duket e interesuar ta blej dhe me nje Karim Benzema qe nuk kenaq me paraqitje, nje i ri si Icardi mund te jene numri 9 i duhur per sulmin e Real Madrid.

Inter e di qe te mbaj Icrdin perballe ofertave te sigurta mund te jete e veshtire, per kete objektivi (ne rast shitje) mbetet qe ai te shnderrohet ne para deri ne maksimum per te investuar pastaj ne merkato. Roberto Mancini po stilon muaj pas muaji nje liste me lojtar te ri te mundshem per t’i shnderruar ne zikalter ne merkaton e ardhshme, kur do te percaktohet e ardhmja e Icardit qe nderkohe vazhdon te pres rinovimin e kontrates.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.