Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

605 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Speciale – Icardi, nje fenomen: Me mire se ai ne moshen 25 vjecare vetem Messi dhe…

Speciale – Icardi, nje fenomen: Me mire se ai ne moshen 25 vjecare vetem Messi dhe…
Inter Club Staff

Kapiteni i Interit te dielen eshte konfirmuar nje makineri golash qe nuk para gabon: ne moshen e tij Cristiano Ronaldo kishte shenuar me pak gola!

Mauro Icardi vazhdon qe te eci me hapa galopant dhe te rinovoje numrat e tij prej rekordmeni.

Me pokerin e realizuar ndaj Sampdorias, kapiteni i Interit ka kaluar 100 golat ne Serie A, duke arritur keshtu tek nje numer me tre shifra (103 ne total).

Jane numra per te lene mendjen, sidomos nese i shikon argjentinasit karten e identitetit: vetem 25 vjec, veshtire qe mund te gjesh lojtare qe kane shenuar kaq shume ne Europe.

Sipas asaj qe thakson La Gazzetta dello Sport, vetem tre jane lojtaret ne kampionatet me te rendesishem ne Europe qe kane shenuar me shume se Mauro Icardi ne moshen 25 vjecare. 

I pari eshte Lionel Messi me Barcelonen i cili deri ne moshen 25 vjecare ka shenuar 169 gola. 

Related image

I dyti eshte Sergio Aguero i Manchester City me 109 gola deri ne moshen 25 vjecare.

Image result for Kun Aguero 2010

I treti ne liste eshte Wayne Rooney me 107 gola.

Image result for rooney united

Me pas vjen kapiteni i Interit Mauro Icardi dhe pas tij Higuain me 98 gola dhe Cristiano Ronaldo me 97 te tille.

Image result for icardi san siro

Me te vertete qe Interi ka ne shtepine e saj nje thesar. Nje thesar qe quhet Mauro Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.